Kumar Konulu Filmler

Konusu kumar, kumarbazlar ve çekim yeri kumarhaneler olan çok başarılı a href=”https://www.kanald.com.tr/cinemania/haberler/hollywooddan-kisa-kisa/41542.aspx”Hollywood/a yapımı filmler var. Kumar temalı filmler genel olarak insanların ilgisini çeker. İçlerinde bahis, mafya, aksiyon gibi konuları da barındırırlar. Bu filmlere bizi hayran bıraktıran da, karakterlerin zekası olabiliyor. Birçok strateji ve akıllı hamleleri konu alarak yaratılan kumar konulu filmler, izleyicinin ilgisini çok daha fazla çekmeyi başarıyor. Öyle ki, bu stratejileri izlerken bizler de bir iki numara öğrenebiliyoruz.
Kumar konulu başarılı filmlerin bazılarına göz atalım:

OCEAN’S ELEVEN

Brad Pitt, Matt Damon, George Clooney gibi Hollywood oyuncularının rol aldığı Ocean’s Eleven, ilk kez 1960 yılında çekilmişti. Senaryo da Las Vegas’ta geçiyor ve Las Vegas’ta kumar soygunu için bulunan profesyonel bir ekibi konu alıyor. Başroldeki Danny Ocean, 3 kuralı uygulayarak (kimseye zarar verme, hak etmeyen kimseden çalma ve kaybedecek hiçbir şeyin yokmuş gibi oyna) gelmiş geçmiş en zekice planlanan kumarhane soygununun başrolünde yer alıyor.

ROUNDERS

Mike, hukuk fakültesinde okumaktadır. Kumar tutkunu olan yakın arkadaşının, hapisten çıktığında, geçmişte verdiği sözleri unutup, yeniden poker dünyasının çekici havasına kapıldığını görür. Bunu gören Mike, arkadaşına destek olup onunla poker masasına oturmakla kendi sakin hayatına devam etmek arasında kalarak büyük bir karar vermek üzeredir.

ATEŞTEN KALBE, AKILDAN DUMANA

Bu film bir grup arkadaşın hayatını anlatıyor. Eski ve uzun bir dostlukları olan Eddy, Bacon, Tom ve Soap çok farklı işleri ve yetenekleri olan dört arkadaştır. Bir gün, çok ince işlenmiş bir plan yaparak kumarda yüklü bir miktar para kazanmayı düşünmektedirler. Kumarda en yetenekli olan Eddy’yi seçerler ve aralarında bir miktar para toplayıp çok önemli bir Gaming Club gecesine gönderirler. Eddy, diğer oyunculardan çok daha yenetekli olmasına rağmen, işler planlandığı gibi gitmemeye başlar. Bir hile ile oyunu kaybederler ve mafyaya çok yüklü miktarda borçlanırlar. Bu parayı nasıl bulacaklarını planlayacaklardır.

MAVERICK

Maverick bir western filmidir. Kumarbaz ve silahşör Bret Maverick, dünya poker turnuvasına katılmaya karar verir ve bunun için ihtiyacı olan 5000 doları bulmaya çalışır. Tamamlamaya çalışırken usta bir hırsız tarafından soyulur. Sonra iki karakter için çok farklı gelişmeler olur.